Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Save the Last Dance (2001)

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Admin
Admin
Admin


Numarul mesajelor : 163
Data de inscriere : 18/11/2008

Save the Last Dance (2001) Empty
MesajSubiect: Save the Last Dance (2001)   Save the Last Dance (2001) I_icon_minitimeMier Dec 10, 2008 3:25 pm

Actori: Julia Stiles, Sean Patrick Thomas, Kerry Washington, Fredro Starr, Terry Kinney, Bianca Lawson

Inca un film cu dans (da am inceput sa le caut). Si cand il urmaream ma gandeam ce asemanari mari sunt intre filmele de acest gen. Majoritatea sunt ori cu tineri plecati de acasa, ori care au probleme cu parintii. Sa nu uitam de dansul de final.. toate trebuie sa se termine asa, nu? Ei bine “Save The Last Dance” nu aduce nimic foarte nou (pentru ca imbinarea dintre balet si hip-hop am mai vazut-o), dar reuseste sa te tina atent si sa te bucure.

Sara este o fata care, dupa ce sufera drama pierderii mamei in timp ce se grabea la concursul ei de balet, se muta la tatal ei , cu care nu are o relatie tocmai buna, intr-un cartier de negrii. Acolo desi are ceva probleme cu faptul ca este singura fata care nu este de culoare este ajutata de Derek si sora sa, sa se adapteze. Partea dramatica a filmului este data de incercarea fetei de a isi mentine relatia cu un barbat de culoare in timp ce incearca sa revina la balet. Marea problema a celor doi o reprezinta si faptul ca asculta parerile celorlalti, inainte sa vada cat de mult tin unul la altu.

Sus In jos
http://bestmovies.niceboard.net
Domino

Domino


Numarul mesajelor : 99
Data de inscriere : 11/12/2008

Save the Last Dance (2001) Empty
MesajSubiect: Re: Save the Last Dance (2001)   Save the Last Dance (2001) I_icon_minitimeJoi Dec 11, 2008 3:04 pm

Asta e al 4 le-a la rand in acest forum cu dans , mda l-am vazut si pe asta e fain , doar ca e cam vechi ... Surprised
Sus In jos
 
Save the Last Dance (2001)
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Monsters Inc (2001)
» Shrek (2001)
» The Last Castle (2001)
» Enemy at the Gates (2001)
» Ghost World (2001)

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Categori de filme :: Drama-
Mergi direct la: